E themeluar nė vitin 1976, me pėrvojė 30 vjeqare, ndėrmarrja jonė “Pisha Center”, nė fillim si degė rajonale e shitjes dhe tregėtimit tė LESNA-sė “Sloven Gradec pėr rajonin e Dukagjinit dhe tani si pėrfaqėsues Ekskluziv pėr Kosovė. Qė nga viti 2004 jemi distributori i vetėm i ndėrmarrjės pėr dritare ”INLES-Ribnica” - Slloveni, dyer tė hyrjės nga druri, PVC dhe aluminit.

“Pisha Center” ėshtė ndėrmarrje e cila e bėnė shitjen, servisimin dhe mirėmbajtjėn e prodhimeve tė drurit dhe PVC plastikės tė dyerve, dritareve, parket, laminalt etj, tė importuara ekskluzivisht nga Sllovenia dhe dhe disa shtete tjera tė BE-sė, pėr kėtė mund t’ju garantojnė edhe vetė emrat e ndėrmarrjeve me renome me tė cilat neve bashkėpunojmė si: “LESNA- Prevalje”- Slloveni, “LEITINGER”- Austri, “EUROHOME”- Gjermani, “HORMANN”- Gjermani, “VELUX”- Danimark, “TPS-Kroaci etj.

Pėr pėrkujdesjen tonė ndaj konsumatorėve tanė tė nderuar ėshtė edhe stafi ynė me mbi 20 tė punėsuar, ku njė numėr i madhė i tyre janė me kualifikim pėrkatės pėr punėn e tyre. Tė gjitha mallėrat e kanė tė kalur A-testin si dhe kanė garancione disavjeqare. Viteve tė fundit neve kemi hapur edhe sallonin tonė tė mobilierisė, banjove dhe tė kuzhinave ekskluzive- prodhim Slloven, gjithashtu tė markave tė njohura si: Gorenje, Alples, Murales, Tom, Emok, Lesna Bovec etj.

Gjatė viteve neve jemi munduar gjithmonė tė jemi si njė partner i mirėfilltė i konsumatorit, brengat e tė cilėve gjithmonė jemi munduar qė ti zgjedhim sė bashku. Ne nė njė tė ardhme tė afėrt planifikojmė qė tė jemi sa mė afėr konsumatorit tanė tė nderuar nė qendrat mė tė mėdha tė Kosovės, pėr momentin pėrveq pikės kryesore qė gjendet nė Prizren nė lagjen Arbana- rruga: Ismajl Kryeziu, kemi edhe pikat ekspozuese nė Prizren-Jeta e re, Dragash- Sharr, Rahovec, Gjakovė, Pejė, Mitrovicė, Prishtinė si dhe nė njė tė ardhme tė afėrt do tė jemi edhe nė qendrat tjera Kosovare.

 


 
 
 
   
   
             
       
Dizajnuar dhe programuar nga Molla Studio